Cairnterrier Inofficiell & Officiell utslänningar och resultat.

Månad

Ort

Klubb/namn

Anmälan

Domare

  26 MAJ

Sorunda

Sth.Cairn

2/5

Inofficiell

Jeanett Lemmeke

  11   JUNI

Degeberga

Cairn i Syd

23/5

Inofficiell

Mats Lindborg

  10 JULI

Tvååker

Cairn i Halland

15/6

Inofficiell

Inger Hasson

16  JULI          

Eskilstuna

V.Mälardalen

27/6

Officiell

Joan Percy













Resultat
*
Bilder från vår utställning finns HÄR

Laxkampen                         10/7
Domare: I. Hansson  12 H. + 14 T.

Placering

BIR / BIM / BIS

Hjohoo's Just Because Hjo Can

1 BT.

BIS

Hjohoo's Hjo'Re Mine Of My Request

2 BT.

BIS JUNIOR

Tribuns Vanilla Bean

3 BT.

Stenrösets Kajsa Kavat

4 BT.

Tribuns Ris A'La Malta

1 BH.

BIM

Hjohoo's I'ts Hjour Time To Shine

2 BH.

Hjohoo's I'm Addicted To Hjo

3 BH.

BIM JUNIOR

RiverDeep's Dancing On River

4 BH.

Laxkampen                          10/7
Domare: I.Hansson  

Placering BIR 

BIR Valp 4-6              Hane

Qasamo's Dance The Night Away

BIR Valp 6-9              Hane

BIS -VALP   Miketos We Belong Together

BIR Junior

Hjohoo's Hjo'Re Mine Of My Request

BIR Unghund

Tistelön's Janis Joplin

BIR Veteran

Jene´va's Delicious Date

BIR Uppfödarklass   

Tribuns kennel

**************************************************************************************

Herre på Täppan                26/5
Domare: J.Lemmeke   8 H. + 11 T.

Placering

BIR / BIM / BIS

Goldclint's Gina Loreen

1 BT.

BIS / BIR-Veteran

Wictorys Lussekatt

2 BT.

Stenrösets Katla Den Kloka

3 BT.

Starglen Catch Of The Day

4 BT.

Rasken's Johnny Cash

1 BH.

BIM

Rasken's Asafa Powell

2 BH.

Wictorys Röde Orm

3 BH.

Starglen Enjoy My Way Of Life

4 BH.

**************************************************************************************

Cairn i Syd                          11/6
Domare: M. Lindborg   7 H+22 T

Placering

BIR / BIM / BIS

Rottriver's Kyray

1  BH

BIM

Caroq's Sammic

2 BH.

Ringtorps Eddie Evora

3 BH.

Kullehus Amasing Grace

4 BH.

Hagahus Just Mee Too

1  BT 

BIS

Kullehus Lady Godviva

2 BT.

Kullehus Honey

3 BT.

Kullehus Amazing Grace

4 BT.

Cairn i Syd                          11/6
Domare: M. Lindborg  

Placering

BIR Junior

Ringtorp's Eddie Evora

BIR Unghund

Kullehus Lady Godiva

BIR Champion

Kullehus Honey

BIR Veteran

Hagahus Amacing Grace

BIR  Avelsklass                    

Caroq's Sammic

BIR Uppfödarklass   

Kullehus